akcesoria

Głowice do mocowania narzędzi pneumatycznych

W zależności od przeznaczenia w  przegubowych ramionach 3arm stosuje się zróżnicowane rodzaje głowic, do których mocuje się narzędzia pneumatyczne. Głowice zawsze dobierane są indywidualnie do narzędzia na podstawie jego parametrów i wymiarów. Podstawowe modele głowic które umożliwiają pracę z narzędziem w dwóch osiach (pionowej-poziomej) to:

Pionowe mocowanie narzędziaPłaskaZ regulacjąprzegubowa

Głowice obrotowe 3D

Do pracy z narzędziami, które wymagają dodatkowo obrotu wokół własnej osi firma ROSCAMAT wprowadziła głowice obrotowe. Tego typu rozwiązania stosuje się do pracy np. ze szlifierkami, extruderami czy nożycami pneumatycznymi. Dodatkowy uchwyt mocujący wydłuża zasięg działania oraz separuje narzędzie od bezpośredniego kontaktu z ramieniem.

narzędzie pnematyczne

Opcjonalnie głowice obrotowe mogą być wymienne, jeżeli zachodzi konieczność zmiany narzędzia pracy w czasie procesu technologicznego.

głowice obrotowe

Montaż ramion przegubowych 3arm

Ramiona przegubowe 3arm są zaprojektowane sposób umożliwiający prosty i skuteczny montaż wg wg opracowanych przez firmę ROSOCMAT rozwiązań i kryteriów technicznych.

 

Montaż stały

Do przytwierdzenia Twojego ramienia 3arm do stołu
lub warsztatu możesz zastosować proste zaciski śrubowe.

zacisk pneumatycznyzacisk

Podstawy magnetyczne

Jeżeli posiadasz metalowe powierzchnie, do których chcesz zamontować swoje ramie 3arm użyj jednej z podstaw magnetycznych

magnetycznemagnetyczne

Podnośniki

W celu powiększenia pionowego obszaru pracy Twojego ramienia 3arm możesz zastosować kolumny z podnośnikami ręcznymi lub pneumatycznym dzięki, którym wykonasz operacje na różnych wysokościach.

podnośnikpodnośnik

Belki montażowe

Celem zwiększenia pokrycia poziomego pola roboczego firma ROSCOMAT proponuje wykorzystanie belek montażowych do których można zamontować jedno lub więcej ramion. Dodatkowo istnieje możliwość przesuwania ramienia 3arm po belce jak po torowisku z możliwością zablokowania w określonej pozycji. Belki można łączyć z 2 metrowych odcinków w dłuższe torowiska i umieszczać na ścianie, suficie lub na stole. Ważne jest aby zachować poziom podczas mocowania.

belka montażowa

Torowisko

Do zadań specjalnych przewidziano również torowisko podłogowe. Do wózka poruszającego si po torowisku można zamontować bezpośrednio ramię 3arm lub też np. podnośnik pneumatyczny co w efektywny sposób zwiększa obszar roboczy. Torowiska, podobnie jak belki montażowe można łączyć z 2 metrowych odcinków.

torowisko

Wózki

Wykorzystując swoje ramię 3arm przy różnych stanowiskach pracy możesz je zamontować na prostych wózkach, dzięki którym będzie możliwe łatwe przemieszczanie tego narzędzia.

wózkiwózek

Zaproponowane rozwiązania można w niektórych przypadkach łączyć uzyskując w ten sposób oczekiwany efekt w postaci doskonale dobranego i wykonanego ramienia wspomagającego 3arm.

ramiona przegubowe

Hamulce

Seria 3 opcjonalnie posiada możliwość wbudowania hamulców. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zablokowanie w dowolnej pozycji Twojego ramienia 3arm. Każda z osi obrotu jak również ruch pionowy może zostać zablokowany oddzielnym hamulcem mechanicznym lub pneumatycznym.

hamulcehamulce

Copyrights 3arm - 2011-2013